CRYPTOSTAKE
StakingMarketRegulationCryptostake ExplainsUncharted
Капіталізація стейкінг-мережі Ethereum 2.0 досягла рекордних показників. Чи варто очікувати цінового раллі?

Капіталізація стейкінг-активів в Ethereum 2.0 б'є всі рекорди

Незважаючи на те, що ціна Ethereum (ETH) донедавна перебувала під значним тиском з боку продавців, стейкінг Ethereum 2.0 переживає справжній бум. Вересень був особливо продуктивним у цьому плані: лише за цей місяць, власники найпопулярнішої криптовалюти вклали в мережу капіталу вартістю 856 709 ETH. Це призвело до того, що загальна капіталізація стейкінгу досягла рекордних 30 мільйонів ETH, що еквівалентно $48 мільярдам у фіатній валюті.

Капіталізація стейкінгу (блакитна лінія) проти ціни (чорна)

Дані платформи Glassnode, що аналізує on-chain дані, підтверждують параболічне зростання капіталізації ETH 2.0 відносно загальної ціни монети. Цей сплеск збігтися у часі з запуском Beacon Chain, технологічним рішенням, що дало старт роботі ETH 2.0. І навіть в умовах ведмежого ринку, кількість коштів, заблокованих у смартконтракті, продовжує зростати по вражаючій висхідній траєкторії, що свідчить про непохитну довіру інвесторів до стейкінгу ETH.

Однак важливо зазначити, що ця цифра становить лише чверть від поточної пропозиції ETH, яка на момент написання статті становила 120 256 949. Оскільки перехід на Proof of Stake (PoS) робить ETH дефляційною криптовалютою, зменшуючи її пропозицію на 0,2% з моменту Злиття (The Merge), будь-яке подальше збільшення загальної вартості застейканих активів може спровокувати потужне ралі, як тільки тиск з боку продавців піде на спад. 

Об'єм стейкінгу в ETH 2.0 стрімко зростає на тлі призупинення ФРС процесу підвищення процентних ставок

Рішення ФРС призупинити підвищення ставок, оголошене 20 вересня, було зумовлене бажанням полегшити становище користувачів банківськими послугами після їх багаторазового, що мало за мету стримувати інфляцію. Це вказувало на те, що прибутковість безризикових державних облігацій США залишиться незмінною, спонукаючи тим самим інвесторів шукати інші способи отримання прибутку, в результаті чого вони почали вкладати кошти в стейкінг на ETH 2.0.

Така поведінка свідчить про зростаючу впевненість у довгостроковому потенціалі стейкінгу Ethereum та його перевазі як джерела отримання прибутку в порівнянні з традиційними активами, на чому постійно наголошує CryptoStake.

А що ж там з ціною ETH?

Наразі ETH переживає ціновий сплеск після тривалої ведмежої фази, що є віддзеркаленням подій на всьому криптовалютному ринку. Після "бичачого" першого кварталу, протягом якого ціна зросла з $1 195 до $2 143, ведмеді відновили контроль та скотили ETH в низхідний канал. Однак вісім тижнів тому покупці зібрали достатньо сил, щоб виштовхнути ціну з низхідного каналу та підняли її значно вище 50-періодної EMA, ще раз підтвердивши висхідний тренд. На момент написання цього звіту ціна коливається біля позначки $2 200, намагаючись встановити новий вищий максимум або протестувати рівень $2 400.

Тижневий графік ETH

Однак майбутнє на цьому ринку залишається невизначеним, особливо якщо ціна не зможе закріпитися на рівні $2 200 і впаде нижче $2 000. Проте це може відбутися в рамках нормального цінового відкату, після якого ралі може продовжитися до $2 400 і вище. Крім того, зростаючий попит, пов'язаний зі стейкінгом ETH 2.0, потенційно може дати поштовх для зародження справжнього бичачого ринку.